پرش لینک ها

خدمات UI/UX

وقتی صحبت از UX به میان می‌آید منظور تجربه‌ای است که کاربر در وب‌سایت خواهد داشت (User Experience)، منظور از UI نیز طراحی رابط کاربری به نحوی است که کاربر بهترین تعامل را با آن داشته باشد (User Interface Design). هر دو این‌ها برای یک محصول ضروری است و تعامل نزدیکی با هم دارند. گرافیک‌دیزاین، همواره همگام با توسعه فناوری و خلق نیازهای جدید، ابعاد گسترده‌تر و پیچیده‌تری یافته است. «تجربه کاربری» و «کاربردپذیری» محصول یا سرویس، مفاهیمی از پروسه دیزاین هستند که در دنیای دیجیتال امروزی اهمیت مضاعفی یافته‌اند. باید بدانید که UI و UX با وجود ارتباط تنگاتنگی که با هم دارند ولی به طور کامل با هم متفاوت هستند.

به عبارتی تجربه کاربری فرایندی برحسب منطق، و رابط کاربری بر گرافیک  دیزاین وب سایت اشاره دارد. در اصل تجربه کاربری فعل و انفعالات بین مشتریان و سازمان مربوطه را شامل می شود. این امر به نوع محصول ارتباط ندارد و هر محصولی را می تواند شامل شود. در مقابل این تعریف، رابط کاربری به معنای توسعه و بهینه سازی تعامل بین کاربر و یک محصول نرم افزاری است.

در طراحی و تولید یک محصول نرم افزاری دانش UI و UX از هر چیزی واجب و لازم تر است. اینکه برنامه نویسان خواسته و علاقه مشتریان را بدانند و آن ها را تبدیل به کد نمایند و در نهایت محصول باب میل مشتری عرضه نمایند امر بسیار مهمی است و نیاز به دانش تخصصی دارد و هر کسی از پس آن بر نخواهد آمد. خوشبختانه تیم اکسیر استودیو با برخورداری از این دانش همواره در عرضه محصولات با UI و UX قوی، در بین رقبا یکه تاز، و در مقابل مشتریان سربلند بوده است.